Każdy chciałby choć na chwilę uciec od zgiełku miejskiego i zamieszkać na wsi. Słońce, przepiękne widoki, naturalne warzywa i owoce i przede wszystkim święty spokój. Często jednak trudno jest zrezygnować z wielkomiejskiego życia na rzecz małego domku na wsi i rozpocząć nowe życie. Jakie mogą być zatem plusy i minusy życia na wsi?

Najpiękniejsza wiosna i lato Twojego życia

To, co przede wszystkim warto docenić w życiu na wsi to przepiękne: wiosna i lato. Tutaj możemy najbardziej doświadczyć wszystkimi zmysłami dobrodziejstw tych pór roku. Wiosną przyroda budzi się do życia, do domu docierają zapachy kwitnących kwiatów, czujemy smak pierwszych owoców. Krajobraz wiejski wygląda wtedy niezwykle zjawiskowo. Podobnie jest w lecie. Wieś często kojarzona jest z sielskimi wakacjami, zapachami sianokosów, trawy, owoców. Jest to idealne miejsce do zamieszkania przez osoby, które doświadczają życia wszystkimi zmysłami, a najbardziej węchem i smakiem.

Cisza, spokój i wolniejszy rytm

Warto wspomnieć, że na wsi doświadczymy wolniejszego życia, szczególnie letnią porą. Dni są długie, dzięki temu mamy więcej czasu na obowiązki, ale potem równie sporo na przyjemności  takie, jak spędzenie miłego popołudnia przy kawie lub wieczoru na tarasie z lampką wina. Wieczorem możemy z reguły podziwiać też zwierzęta, które wyszły z ukrycia, by znaleźć dla siebie pożywienie. Sarny, zające, lisy, z pewnością przemkną gdzieś koło nas.

Zdrowe i naturalne warzywa i owoce

Dom na wsi kojarzony jest głównie z naturalnymi produktami, z dostępem do swojskiego mleka prosto od krowy, naturalnych wyrobów mlecznych oraz warzyw i owoców prosto z grządki i krzaka. Dzięki temu wiemy, co jemy i w każdej chwili możemy, np.  zerwać pomidory na sałatkę.

Praca, praca i jeszcze raz praca

Życie na wsi to także minusy. Wybierając takie miejsce zamieszkania musimy liczyć się ze sporą ilością pracy. Jeżeli zajmujemy się pracą zawodową, z pewnością wracając do domu czekać nas będzie sprzątanie domu, karmienie zwierząt i zbieranie warzyw czy owoców. Domy na wsi zwykle należą do większych budynków, by móc swobodnie przechowywać w nich rzeczy, dlatego z reguły więcej jest do ogarnięcia i oporządzenia.

Zima i jesień

Niestety, zima i jesień zwykle nie bywają tak piękne na wsi jak pozostałe dwie pory roku. Gdy w miastach doświadczamy złotej, polskiej jesieni, na wsi zazwyczaj jest szaro i ponuro. Częste ulewy sprzyjają tworzeniu się błota, które utrudnia poruszanie się na zewnątrz. Zimą musimy pamiętać o porządnych oponach zimowych, a nierzadko nawet o łańcuchach na koła. W zależności w jakiej okolicy mieszkamy.

Posiadanie domu na wsi ma swoje plusy i minusy. Jeżeli chcemy zdecydować się na zamieszkanie w wiejskiej okolicy, z pewnością otaczać będą nas przepiękne widoki i doświadczymy dobrodziejstwa korzystania z naturalnych produktów. Musimy się jednak liczyć ze zwiększoną pracą  oraz pewnymi niewygodami.</p>