Granitowe blaty czy parapety to luksus, na który mogą pozwolić sobie nieliczni. Jednak wielu z nas się na niego decyduje, gdyż to niezwykle stylowy, ale przede wszystkim praktyczny element wystroju. Łatwo więc domyślić się, z czego wynika ogromna popularność tego surowca, jako elementu dekoracyjnego we wnętrzu.

Bliskość z naturą

Granit to surowiec naturalny zbudowany z kwarcu, skalenia potasowego, plagioklazu oraz biotytu. Dlatego jego popularność, zwłaszcza przy produkcji blatów kuchennych jest jak najbardziej zrozumiała. W miejscu, gdzie przygotowuje się jedzenie ważne jest, aby nie wchodziło ono w niebezpieczne reakcje z otoczeniem. Blaty granitowe są na tyle bezpieczne, że nie trzeba obawiać się kłaść na nich produktów spożywczych. Zaletą wynikającą z naturalności granitu jest także jego naturalny wygląd. Obecne trendy wnętrzarskie coraz chętniej odwołują się do stylu naturalnego, dlatego naturalne surowce takie jak kamienie, szkło czy drewno zyskują coraz bardziej na popularności.

Luksus

Granitowe blaty i parapety mogą przydać luksusu każdemu, nawet najprostszemu wnętrzu. Są one oczywiście znacznie droższe niż plastikowe zamienniki, ale też dużo bardziej eleganckie. Ich zaletą jest także bogata paleta kolorystyczna, od szarości, przez beże, aż po ciemnoszare i ciemnoczerwone odcienie, dzięki temu istnieje dużo możliwości ich aranżacji. Można śmiało stwierdzić, że granitowy blat, czy parapet można dopasować do praktycznie każdego stylowego pomieszczenia.

Wytrzymałość

Zdecydowaną zaletą blatów oraz parapetów granitowych jest ich wytrzymałość. Cecha ta sprawdza się przede wszystkim w kuchni, dlatego że nawet jeśli położymy gorący garnek na granitowym blacie to blat na tym nie ucierpi. W przypadku plastikowych blatów taka sytuacja nie mogłaby mieć miejsca, gdyż plastik od razu by się stopił. Granitowe elementy są więc nie tylko ładne, ale przede wszystkim praktyczne.

Granit to materiał kosztowny, ale za porządny produkt zawsze trzeba zapłacić nieco więcej. Jeśli więc zastanawiamy się nad wyborem blatów czy parapetów w mieszkaniu to zdecydowanie warto rozważyć zalety granitu.