Gdy zbliża się sylwester albo jakaś uroczystość, impreza towarzyska, wiele osób wpada w panikę. Boją się, że nie zmieszczą się w swój galowy strój, albo będzie w nim widać niedoskonałości ich figury. Wtedy rozpaczliwie szukają sposobu na zbicie wagi.

Pozbądź się kilku kilogramów

Istnieją różne pomysły na to, żeby zrzucić nadmiarowe kilogramy. Jedne są mniej skuteczne, inne – bardziej. Szukając sprawdzonego triku na redukcję masy ciała, trzeba jeszcze rozważyć ich wpływ na nasze zdrowie. Okazuje się bowiem, że nie wszystkie plany żywieniowe są dla nas wskazane.

Do efektywnych i bezpiecznych sposobów układania jadłospisu należy dieta owocowa. Pamiętajmy jednak, że to rozwiązanie dobre tylko wtedy, jeśli chcemy schudnąć jedynie odrobinę – maksymalnie 3-4 kg. Długotrwałe praktykowanie diety owocowej naraża nas na osłabienie, problemy z osteoporozą, cerą, paznokciami. W założeniach powinna ona trwać od dwóch do pięciu dni.

O diecie owocowej mówi się, że to plan żywieniowy aktorek i modelek. Jej zaletą jest różnorodność oraz mała restrykcyjność. Nie stawia ograniczeń w ilości spożywanych owoców. Oczywiście, należy unikać tych kalorycznych, np. bananów. Jeśli jednak jesteśmy aktywni, uprawiamy sport, banany warto zostawić w menu, ponieważ dostarczają sporo energii oraz witamin z grupy B potrzebnych mięśniom i mózgowi do prawidłowej pracy.

Będąc na diecie owocowej, nie jemy niczego innego niż owoce w każdej postaci (poza tymi suszonymi). Zakazane są też używki typu kawa, herbata, alkohol. Pijemy tylko wodę, niesłodzone soki warzywne i owocowe – najlepiej te przygotowane własnoręcznie (wyciśnięte).