Wybór odpowiedniej sukienki na bardziej eleganckie okazje, takie jak na przykład wesele nierzadko przysparza wiele trudności. Choć asortyment sklepów jest bardzo szeroki, czasami znalezienie wśród wielu sukienki tej wymarzonej jest bardzo trudne. Warto przy tym również pamiętać, że nie wystarczy kierować się przy wyborze bieżącymi trendami i najpopularniejszymi w sezonie wzorami. Sukienka powinna być dobrana przede wszystkim do charakteru samej uroczystości oraz przede wszystkim danej osoby – jej sylwetki, wieku, osobistych preferencji.

Wśród sukienek na wesele, które cieszą się dużą popularnością w tym sezonie znajdują się przede wszystkim sukienki rozkloszowane – trend ten nie zmienia się już od dłuższego czasu. Sukienki o takim kroju mogą być utrzymane w jednolitej kolorystyce (pastele, neony) bądź stanowić połączenie wielu wzorów. Wciąż niesłabnącym w swej sile hitem są wzory kwiatowe, czyli tak zwane sukienki floral – doskonale sprawdzają się one dla kobiet dość drobnych, ponieważ mogą powiększać sylwetkę. Rozkloszowane sukienki mogą mieć grube ramiączka bądź zupełnie odkrywać ramiona – ich zaletą jest to, że wyglądają bardzo ładnie zarówno z wysokimi butami, jak również z płaskimi sandałkami bądź balerinami. Dzięki różnorodnym dodatkom – przede wszystkim biżuterii z klasycznej rozkloszowanej sukienki można stworzyć widowiskową i zwracającą na siebie uwagę weselną kreację utrzymaną w dobrym stylu i guście. Modne sukienki na wesele to również długie, zwiewne sukienki maxi – o ile są dobrze dobrane pod względem rozmiaru i długości sprawdzają się idealnie zarówno dla niskich, jak i wysokich kobiet. Są sukienkami bardzo eleganckimi, które z pewnością przyciągają wzrok – dlatego wymagają doboru odpowiednich, klasycznych dodatków i założenia szpilek. Świetnie sprawdzą się zarówno dla weselnych gości, jak i na sukienkę dla świadkowej bądź dla Panny Młodej na poprawinach.

Wybór sukienki weselnej powinien uwzględniać wiele aspektów. Najważniejsze jest, aby kobieta dobrze się w niej czuła – dzięki temu każda kreacja, nawet ta najprostsza będzie prezentować się idealnie.