Popołudnie to czas, który chcemy miło spędzić z ważnymi i bliskimi dla nas osobami. Dokładnie dbamy więc o to, aby w naszej kuchni pojawiły się odpowiednie produkty. To przede wszystkim dzięki nim będziemy mogli przygotować coś interesującego.

Jeśli szukamy sposobu na szybkie danie to tutaj dobrze byłoby przyjrzeć się kilku sprawdzonym i niezawodnym propozycjom, które są dostępne od wielu lat. Dzięki temu przygotowanie obiadu nie powinno nam zająć nawet 30 minut. To świetne rozwiązanie, z którego czasami korzystają zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Poznajmy kilka takich szybkich przepisów na obiad.

1 pomysł na szybki obiad – spaghetti

Spaghetti to wyjątkowe danie, które smakuje nam za każdym razem. Składa się z mięsa mielonego, które przygotowujemy na patelni. Dodatkowo korzystamy z cebuli, jak i innych warzyw. Siekamy je, a następnie wcześniej smażymy na patelni. Dopiero po pewnym czasie dokładamy mięso i dbamy o jego właściwe przyprawienie. Dzięki temu po kilkunastu minutach uzyskuje on już odpowiedni smak, jak i konsystencję.

Wystarczy jeszcze dodać koncentrat pomidorowy, aby już niedługo móc się cieszyć wspaniałym daniem. Oczywiście w tym samym czasie dbamy o ugotowanie makaronu spaghetti. Właśnie na nim będziemy mogli umieścić nasze mięso mielone wraz z sosem.

Przygotowanie takiego dania zajmuje nam tylko maksymalnie 30 minut, więc naprawdę warto sobie na to pozwolić, jeśli nie mamy więcej czas.

2 pomysł na obiad – jajecznica

Uwielbiamy jaja, szczególnie te wiejskie i właśnie także podczas szybkiego obiadu mamy możliwość zdecydować się na ich przygotowanie. Do dyspozycji jest na przykład jajecznica, do której dodajemy jeszcze posiekane pomidory, inne warzywa wedle upodobania. A przy tym jeszcze przygotowujemy sobie makaron bądź chlebek, z którym to będziemy spożywać taką smaczną jajecznicę.

Można do jajecznicy dodać jeszcze pewną posiekaną kiełbasę, najlepiej jeszcze przyprawioną, a nawet bekon. Na pewno taka jajecznica będzie nam bardzo smakować, jak i pozostałym domownikom.